Pro přihlášení vyplňte přihlašovací jméno a heslo prosím          

vytvorte-si-profil

Digitalni knihovna - cze Digitalni knihovna - eng

Jak na to?

Tisk PDF

Stručný návod, jak používat stránky DIGITALNI.KNIHOVNA.CZ

V následujících odstavcích najdete základní informace, jak nahrávat a prohlížet nejrůznější typy souboru na našem portálu.

1. V hlavním menu klikněte na tlačítko Dokumenty.
Přesunete se na stránku, kde si můžete vybírat z jednotlivých tematických kategorií a brouzdat již nahranými soubory. Jak vašimi, tak ostatních uživatelů. (Pozn.: Pokud chcete vědět, které soubory jste zatím jako uživatel nahráli, nejlépe to zjistíte kliknutím na svoje uživatelské jménu v horní liště po přihlášení.)

2. Pro nahrání dokumentu stiskněte tlačítko Odešlete soubor. Tím se dostanete do formuláře, který je nutno zčásti vyplnit. Systém vám předvyplní Jméno autora, ale pokud vkládáte soubor za někoho jiného, vepište prosím jméno skutečného tvůrce vkládaného dokumentu.

Dále je nutné vyplnit Název souboru, vybrat Kategorii, ve které má být soubor zařazen a pak už samozřejmě zbývá jen vybrat soubor ve vašem počítači nebo využít možnost odkazování na soubor přístupný z jiného webu a stisknout Odeslat soubor.

3. Následující instrukce už nejsou nutnými kroky, pokud si s nimi ale dáte tu práci, usnadníte tím ostatním uživatelům vyhledávání  a používání celé databáze.

URL autora - webové stránky autora dokumentu.
Verze - v systému mohou být nahrané soubory od jednoho autora se stejnou tematikou, jen lehce pozměněné nebo aktualizované o nová data dejme tomu v průběhu jednoho roku vývoje problematiky. V takovém případě prosíme, abyste nově vkládaný soubor označili i verzí.
Licence - portál primárně využívá licenci Creative commons - uveďte autora, neužívejte komerčně. Pokud ale chcete soubor uložit s jiným typem licence, vyberte ji zde.
Jazyk - v jakém jazyce je obsah dokumentu.
Screenshot a Další náhledy - gif, jpg a png soubory s obrázky toho, jak dokument po otevření vypadá, pro snadnější představu a orientaci bez nutnosti každý dokument stahovat a otevírat.
Dlouhý popis - zde můžete uvést anotaci obsahu dokumentu nebo alespoň jednovětné shrnutí, o čem pojednává.

nahrat-soubor

Statistika dokumentů

Archiv digitální knihovny momentálně obsahuje 44 souborů rozdělených do 65 kategorií. K tomuto okamžiku bylo zaznamenáno celkově 272 stažení souborů.

Pravidla bodování

Pravidla bodování

Každý nový uživatel získá registrací 1 bod. Další 3 body, získá po nahrání souboru do systému. Za kazdý stažený dokument získá bod nejen sám uživatel, ale zároveň také autor dokumentu. Další body lze získávat ohodnocováním dokumentů.

Statistika uživatelů

60 Registrovaní
0 Dnes
0 Včera
0 Tento týden
0 Tento měsíc