Pro přihlášení vyplňte přihlašovací jméno a heslo prosím          

vytvorte-si-profil

Digitalni knihovna - cze Digitalni knihovna - eng


O projektu Digitální knihovna

Tisk PDF

Portál digitalni.knihovna.cz má sloužit primárně jako platforma pro sdílení digitálních materiálů. Přidanou hodnotou portálu je možnost registrovaných uživatelů tyto materiály komentovat a hodnotit. Digitalni.knihovna.cz stojí jako samostatný web, ale je uživatelsky propojen s rodinou webů (partsip.cz, nakliv.cz, kurzy.knihovna.cz, webinare.knihovna.cz)

Doufáme, že v brzké době bude portál naplněn materiály, které pomohou pracovníkům a studentům různých oborů a zaměření k jejich lepší práci a dalšímu vzdělávání.

Primární určení portálu je pro vysokoškolské knihovníky, knihovníky z veřejných i soukromých knihoven, akademiky z knihovnických a informačních oborů (ISK), ale i transdisciplinárních oborů tvořících základ ISK. Dále pro pedagogy a knihovníky z vyšších odborných škol a v neposlední řadě pro studenty oboru informační studia a knihovnictví a příbuzných oborů. Nicméně nic z toho neznamená, že by zde užitečné informace a podklady nemohli najít také lidé z příbuzných oborů.

Materiály mohou uživatelé nahrávat v základních formátech, s kterými lze pracovat pomocí volně dostupného či běžně rozšířeného softwarů (např. formáty: doc, rtf, odt, pdf, ppt, mp3, swf, gif, jpg atd.).  Videomateriály prosím uploadujte na službu YouTube  - uživatel vyplní povinná metadata a upload materiálu zajistí redakce portálu. Základním metadatovým standardem, ze kterého popis materiálů vychází je Dublin Core

Každý materiál je opatřen primárně licencí Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte komerčně), autor však má možnost při uploadu materiálu změnit nastavení licence nebo úplně zakázat zveřejnění materiálu (v tomto případě zakáže licenci CC).Mezi základní funkce portálu vztahující se k materiálům patří:

● nastavit možnost schvalování materiálů od administrátora portálu
● hodnocení a komentování materiálů uživateli (provazba na sociální síť)
● zobrazit materiály od konkrétního uživatele (provazba na sociální síť)
● zobrazit statistiku materiálu (kolikrát byl zobrazen)

  • Sdílet prostřednictvím:

nahrat-soubor

Statistika dokumentů

Archiv digitální knihovny momentálně obsahuje 44 souborů rozdělených do 65 kategorií. K tomuto okamžiku bylo zaznamenáno celkově 272 stažení souborů.

Statistika uživatelů

60 Registrovaní
0 Dnes
0 Včera
0 Tento týden
0 Tento měsíc